SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Supsked 6936196
nr 693 6196
Supsked
Silver, Hanau-kopia, Sent 1800-tal, Tyskland, längd: 18, vikt: 54 g
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 april 2011
kl 17:08:00
18/4 12:08:33
18 apr
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver